Bun venit vizitatorule,
Comunitatea WorldTutorials este in cautare de staff.Daca vrei sa faci parte din staff fa-ti un cont si fa o cerere.In cateva saptamani vom avea si o sectiune Premium cu tutoriale speciale pentru utilizatori Premium.Iti urez o zi placuta!


Alăturați-vă forumului, este rapid și ușor

Bun venit vizitatorule,
Comunitatea WorldTutorials este in cautare de staff.Daca vrei sa faci parte din staff fa-ti un cont si fa o cerere.In cateva saptamani vom avea si o sectiune Premium cu tutoriale speciale pentru utilizatori Premium.Iti urez o zi placuta!
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

[GHID]Cum sa reuseasca o arma la fierar

 :: GAMES :: Metin2 :: Ghiduri

In jos

[GHID]Cum sa reuseasca o arma la fierar Empty [GHID]Cum sa reuseasca o arma la fierar

Mesaj Scris de Iulian. Vin Iul 01, 2011 11:06 am

Dupa cum stiti NU EXISTA hack pentru fierar. Cred ca acest joc este facut dupa o serie de calcule matematice: “Al x-lea player are o sansa de reusita mai mare decat de obicei“, “La ora x, y minute si z secunde, un item reuseste la un anume fierar“. In ziua de azi, exista persoane care cred ca daca fac anumite lucruri (ritualuri, cum imi place mie sa spun) inainte de a da un item la marit. Sau, sa puna itemul pe fierar atunci cand fierarul face ceva.

Mai jos am scris doar cateva “ritualuri“:

Prima data arunci itemul jos si il ridici de 3 ori. Apoi pui vraja kamara (sau cum i-o spune) pe tine si cand fierarul duce mana de 3 ori consecutiv la frunte, pui itemul pe fierar si apesi ok. Ar trebui sa reuseasca… sau nu.
Pui itemul pe fierar si de 5 ori apesi “Nu” iar a 6-a oara apesi “Da“. Si.. ca si sus.. itemul ar trebui sa reuseasca … sau nu.
Pui Blessul pe item si dai de 3 ori “Nu” iar a 4-a oara, apesi “Da“. Atunci cand apesi da, ar trebui sa te afli in miscare. Bineinteles ca itemul ar trebui sa reuseasca… sau nu.
Fierarul din Map2 e mai bun decat cel din Map1 si ar trebui sa mariti itemele doar la fierarul din map2.
Atunci cand e aglomerat pe server, fierarul esueaza.
Deci… sa tragem concluziile:

Ca sansa de reusita:

Fierarul din DT > Fierarul Breslelor > Fierarul din Map2 > Fierarul din Map1

Ca si cost:

Fierarul din DT < Fierarul din Map1 = Fierarul din Map2 < Fierarul Breslelor

Deci.. apelati cu incredere la Fierarul din DT. Bineinteles ca pentru a ajunge la acest fierar, trebuie sa indurati multe. Voi reveni cu un Ghid Metin2 – Cum sa ajungi la Fierarul din DT dar mai tarziu.

Ce “ritual” faceti voi inainte de “va lua ramas bun” de la un item?
Iulian.
Iulian.
Administrator
Administrator

Mesaje Mesaje : 161
Reputatie Reputatie : 3
Varsta Varsta : 27
Localizare Localizare : Bucuresti
Stare de spirit Stare de spirit : Foarte buna :)

https://worldtutorials.catsboard.com

Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 :: GAMES :: Metin2 :: Ghiduri

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum